MCKSiR Raciąż
Powróć do: Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Promocji Medialnej Ziemi Raciąskiej

Stowarzyszenie Promocji Medialnej Ziemi Raciąskiej powstało w roku 21 stycznia 2011 roku z myślą stworzenia rozgłośni radiowej o profilu regionalny. Celem Stowarzyszenia jest:

  • Szeroko pojęta promocja regionu, do którego należy Miasto i Gmina Raciąż.

  • Działalność kulturalna, edukacyjna, socjalna.
    Działanie na rzecz społeczeństwa obywatelskiego przez upowszechnianie i rozwój komunikacji społecznej, rzetelnego przekazywania informacji oraz swobodnego wypowiadania opinii za pośrednictwem wszystkich środków komunikacji społecznej.
  • Wzmacnianie więzi miejscowej ludności z małą ojczyzną, pielęgnowanie jej tradycji. Poszerzanie grona miłośników i sympatyków regionu.
  • Przeciwdziałanie bezrobociu.
  • Działania na rzecz propagowania darmowego dostępu do sieci Internet.

Stowarzyszenie za pomocą swojej facebookowej strony na bieżąco informuje także o działaniach władz miejskich, podejmowanych inicjatywach kulturalnych, a także wspomina różne okresy w historii Raciąża. W skład stowarzyszenia wchodzą Prezes Tomasz Noskiewicz, Wiceprezes Dariusz Witkowski, a także Joanna Oraczyńska, Krzysztof Lewandowski, Piotr Świtalski, Andrzej Staniszewski, Lidia Wychódzka i Patryk Betlewicz.