MCKSiR Raciąż

Koło Gospodyń Wiejskich „Kobiety Pracujące” w Koziebrodach

KGW Koziebrody powstało 28 grudnia 2018 roku. Przewodniczącą została pani Elżbieta Kokosińska, zastępcą Pani Małgorzata Ptasik, a skarbnikiem Pani Danuta Lewandowska. Pierwszym ważnym dla nas wydarzeniem był kiermasz ozdób wielkanocnych. W plebiscycie AGRO 2019 Małgorzata Ptasik została gospodynią roku powiatu płońskiego. Nasze koło współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami między innymi z:

  • druhami z OSP Koziebrody,
  • Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu,
  • Szkołą Podstawową im. Stanisława Reymonta w Koziebrodach,
  • Regionalnym Stowarzyszeniem Twórców Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Raciążu,
  • STO w Raciążu,
  • Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie odbyły się warsztaty serowarskie z Panem Krzysztofem Jaworskim.

W 2019 roku byliśmy w Nieporęcie - był to Dzień Ziemniaka, połączony z dożynkami.

W roku 2020 bierzemy udział w plebiscycie „Poznaj nasze Koła Gospodyń Wiejskich”. W dalszej pracy Koła planujemy współpracę z dotychczasowymi partnerami, a także chcemy rozszerzyć współpracę o sąsiednie Koła Gospodyń Wiejskich. Będziemy starać się pozyskiwać fundusze na potrzeby lokalnej społeczności i wypromować produkty lokalny. Cały czas uczestniczymy we wszystkich wydarzeniach lokalnych, gminnych i powiatowych. Obecnie bierzemy udział w projekcie realizowanym przez Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Raciążu „Bazarek Umiejętności”.